Wyszukiwarka komunikatów

W bazie dostępnych jest 45 komunikatów

Wybierz kategorię:

Wybierz tryb:

* aby wybrać kilka pozycji zaznacz je trzymając wciśnięty ctrl

pokaż komunikaty z ostatnich: dni

Komunikat

Przedmiot: OBWIESZCZENIE WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO z 1 września 2026 r. o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę inwestycji towarzyszącej inwestycjom w zakresie terminalu pobierz PDF › pdf
Kategoria: Komunikaty i ogłoszenia pozostałe pokaż z tej samej kategorii »
Tryb: Inne pokaż z tego samego trybu »
Branża: Administracja (urzędy, samorządy)pokaż z tej samej branży »
Data zamieszczenia: 03/09/2026
Termin ważności: 10/09/2026
Siedziba Organu Zlecającego (miasto): Poznań pokaż z tego samego miasta »
województwo: wielkopolskie pokaż z tego województwa »
Opis: OBWIESZCZENIE WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO
z 1 września 2026 r.
o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę
inwestycji towarzyszącej inwestycjom w zakresie terminalu
Zgodnie z art. 8 ust. 1 pkt 3 w związku z art. 15 ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r. o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu (Dz. U. z 2025 r. poz. 1222), zwanej dalej ustawą,
zawiadamiam
o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę inwestycji towarzyszącej inwestycjom w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu, na wniosek inwestora:
ORLEN S.A., z siedzibą w Płocku, dla inwestycji pn.:
Zagospodarowanie odwiertów Solec-7, Solec-8 oraz Rogusko-1k
Budowa gazociągów przesyłowych:
DN 50 MOP 28 MPa, DN 80 MOP 8,4 MPa, DN 100 MOP 8,4 MPa
wraz z infrastrukturą towarzyszącą
zlokalizowanej na nieruchomościach, bądź ich częściach, oznaczonych w ewidencji gruntów i budynków jako działki:
Powiat śremski
Gmina Książ Wielkopolski,
Jednostka ewidencyjna: 302603_5, Książ Wielkopolski obszar wiejski,
Obręb 0014: Świączyń, Arkusz 1, dz. nr ewid.: 27 (PO1M/00024592/1), 38 (KW 39521), 39/1 (KW 10190), 39/3 (PO1M/00024592/1), 42 (PO1M/00006766/0), 45 (PO1M/00010159/3), 9314/4 (PO1M/00036959/9), 9314/7 (PO1M/00036959/9), Arkusz 4, dz. nr ewid.: 7/4 (PO1M/00002002/9), 7/5 (PO1M/00002002/9), 15/4 (PO1M/00006768/4), 15/5 (PO1M/00006769/1), 15/6 (PO1M/00009744/1), 41 (PO1M/00024592/1), 48 (PO1M/00024592/1), Arkusz 5, dz. nr ewid.: 24/8 (PO1M/00002002/9), Arkusz 6, dz. nr ewid.: 31/3 (PO1M/00002002/9), 31/4 (PO1M/00002002/9), 41 (PO1M/00024592/1), 42 (-), Arkusz 7, dz. nr ewid.: 28 (PO1M/00024592/1), 9308 (PO1M/00036959/9), 9311 (PO1M/00036959/9), 9310/1 (PO1M/00036959/9), 9313/1 (PO1M/00036959/9), 9314/1 (PO1M/00036959/9), Arkusz 8, dz. nr ewid.: 9317/5 (PO1M/00036959/9), 9317/6 (PO1M/00036959/9),
Powiat średzki
Gmina Nowe Miasto nad Wartą,
Jednostka ewidencyjna: 302503_2, Nowe Miasto nad Wartą
Obręb 0004: Chocicza, dz. nr ewid.: 9294 (PO1D/00040647/1), Obręb 0008: Klęka, dz. nr ewid.: 1/9 (PO1D/00022354/8), 6/1 (PO1D/00032029/4), 19 (PO1D/00016309/3), 20 (PO1D/00016309/3), 24 (PO1D/00071385/2), 25 (PO1D/00017630/9), 95 (PO1D/00050158/9), 96 (PO1D/00017864/8), 97 (PO1D/00050158/9), 98 (PO1D/00017864/8), 99 (PO1D/00050158/9), 9235/9 (PO1D/00040645/7), 9236/5 (-), 9236/6 (-), 9236/7 (PO1D/00040645/7), 9236/9 (PO1D/00040645/7), 9236/10 (PO1D/00040645/7), 9236/13 (PO1D/00040645/7), 9237/2 (PO1D/00040645/7), Obręb 0009: Komorze, dz. nr ewid.: 225 (PO1D/00010084/7), 227 (PO1D/00010715/0), 228/4 (PO1D/00010082/3), 228/5 (PO1D/00040059/2), 229 (PO1D/00009240/9), 230 (PO1D/00016751/6), 231/1 (PO1D/00010308/4), 232/1 (PO1D/00017031/0), 233 (PO1D/00010722/2), 234 (PO1D/00012635/9), 235 (PO1D/00009222/7), 236/1 (PO1D/00009313/2), 239/2 (PO1D/00054102/0), 242/1 (PO1D/00050158/9), 277/3 (PO1D/00009482/7), 280/1 (PO1D/00010715/0), 9292/2 (PO1D/00040643/3), 9293/2 (PO1D/00040643/3), 9302/7 (PO1D/00040643/3), Obręb 0014: Nowe Miasto, dz. nr ewid.: 641 (PO1D/00022970/2), 642 (PO1D/00017841/1), 688 (PO1D/00032026/3), 691 (PO1D/00014048/1), 694/1 (PO1D/00050158/9), 694/5 (-), 694/6 (PO1D/00050158/9), 695 (PO1D/00017841/1), 719/1 (PO1D/00050158/9), 719/2 (PO1D/00017850/7), 721 (PO1D/00016772/9), 722 (PO1D/00017866/2), 723 (PO1D/00013963/4), 735 (PO1D/00017864/8), 739 (PO1D/00034696/4), Obręb 0016: Rogusko, dz. nr ewid.: 36 (PO1D/00017061/9), 44 (PO1D/00012490/0), 45 (PO1D/00017837/0), 48 (-), 50 (PO1D/00011659/6), 51/1 (PO1D/00042148/7), 52 (PO1D/00011659/6), 54 (PO1D/00011771/7), 55 (PO1D/00042147/0), 58 (PO1D/00012489/0), 89/1 (PO1D/00044985/0), 92 (PO1D/00009177/6), 93 (PO1D/00017837/0), 95/2 (PO1D/00011711/9), 96 (-), 222 (PO1D/00053678/1), 227 (PO1D/00009203/8), 228/1 (PO1D/00012600/5), 228/2 (PO1D/00012120/6), 231 (PO1D/00056829/6), 232/1 (PO1D/00044985/0), 232/2 (PO1D/00044985/0), 233 (PO1D/00009203/8), 235/1 (PO1D/00009203/8), 262 (PO1D/00053680/8), 264 (PO1D/00017837/0), 266 (PO1D/00011659/6), 285 (PO1D/00017851/4), Obręb 0020: Wolica Kozia, dz. nr ewid.: 140 (PO1D/00022354/8), 158 (PO1D/00047904/0), 159 (PO1D/00047904/0), 162 (PO1D/00017864/8), 221 (PO1D/00010715/0), 9238/4 (PO1D/00040644/0),
Powiat jarociński
Gmina Żerków,
Jednostka ewidencyjna: 300604_5, Żerków obszar wiejski,
Obręb 0004: Chrzan, arkusz 1, dz. nr ewid.: 101/2 (KZ1J/00022698/6), 101/3 (KZ1J/00035051/3).
Jednocześnie zawiadamiam, że zgodnie z art. 49 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2025 r. poz. 1691) - zwanej dalej Kpa, w związku z art. 8 ust. 1 ustawy, zawiadomienie stron postępowania uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od 3 września 2026 r., tj. dnia, w którym nastąpiło publiczne ogłoszenie poprzez obwieszczenie w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, właściwych miejscowo urzędach gmin oraz w prasie o zasięgu ogólnopolskim.
Zgodnie z art. 10 Kpa, strony postępowania lub ich przedstawiciele i pełnomocnicy mogą zapoznać się z aktami sprawy w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, Wydział Infrastruktury, Al. Niepodległości 16/18, a także mają prawo wypowiedzieć się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań.
Wizyta klientów w Urzędzie odbywa się po uprzednim uzgodnieniu terminu i godziny przyjęcia w zakresie, który nie może zostać zrealizowany poprzez inne kanały komunikacyjne takie jak: telefon, e-Doręczenia czy poczta tradycyjna. We wszystkich sprawach prowadzonych przez WUW w Poznaniu można się kontaktować z pracownikami telefonicznie pod nr. 61 854 14 86, poniedziałek, środa, piątek w godzinach 8.30-15.00, wtorek, czwartek w godzinach 12.00-15.00.
W przypadku gdy po zawiadomieniu o wszczęciu przedmiotowego postępowania nastąpi:
1) zbycie własności lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości objętej wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę inwestycji w zakresie terminalu,
2) przeniesienie wskutek innego zdarzenia prawnego własności lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości objętej wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę inwestycji w zakresie terminalu - nabywca, a w przypadku, o którym mowa w pkt 1, nabywca i zbywca, są obowiązani do zgłoszenia właściwemu wojewodzie danych nowego właściciela lub użytkownika wieczystego. Niedokonanie powyższego zgłoszenia i prowadzenie postępowania bez udziału nowego właściciela lub użytkownika wieczystego nie stanowi podstawy do wznowienia postępowania.