Wyszukiwarka komunikatów

W bazie dostępnych jest 47 komunikatów

Wybierz kategorię:

Wybierz tryb:

* aby wybrać kilka pozycji zaznacz je trzymając wciśnięty ctrl

pokaż komunikaty z ostatnich: dni

Komunikat

Przedmiot: OBWIESZCZENIE WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO z 28 sierpnia 2026 r. Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 3 i ust. 1c ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. pobierz PDF › pdf
Kategoria: Komunikaty i ogłoszenia pozostałe pokaż z tej samej kategorii »
Tryb: Inne pokaż z tego samego trybu »
Branża: Administracja (urzędy, samorządy)pokaż z tej samej branży »
Data zamieszczenia: 02/09/2026
Termin ważności: 09/09/2026
Siedziba Organu Zlecającego (miasto): Poznań pokaż z tego samego miasta »
województwo: wielkopolskie pokaż z tego województwa »
Opis: OBWIESZCZENIE
WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO
z 28 sierpnia 2026 r.
Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 3 i ust. 1c ustawy z dnia 24 lipca 2015 r.
o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych
(Dz.U. z 2024 r. poz. 1199) - zwanej dalej: ustawą,
zawiadamiam
o wszczęciu na wniosek ENERGA OPERATOR Spółka Akcyjna postępowania
w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji towarzyszącej
strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej dla przedsięwzięcia pn:
Przebudowa linii napowietrznej WN 110 kV relacji GPZ Konin Południe GPZ
Kalisz Północ.
Oznaczenie nieruchomości objętych wnioskiem o wydanie decyzji o ustaleniu
lokalizacji inwestycji towarzyszącej strategicznej inwestycji w zakresie sieci
przesyłowej:
- w nawiasach podano numery ksiąg wieczystych.
Miasto Kalisz
Jednostka ewidencyjna: 306101_1 miasto Kalisz
obręb: 0135 Majków
działka o nr ewid.: 11/2 (KZ1A/00062872/3);
obręb: 0137 Majków
działki o nr ewid.: 1/1 (KZ1A/00035988/1), 14 (KZ1A/00058360/0);
obręb: 0138 Majków
działka o nr ewid.: 1 (KZ1A/00087490/2);
obręb: 0139 Majków
działka o nr ewid.: 1 (KZ1A/00097071/2);
Powiat kaliski
Gmina Blizanów
Jednostka ewidencyjna: 300701_2 Blizanów gmina wiejska
obręb: 0006 Czajków
działki o nr ewid.: 2/1 (KW 58974), 2/6 (KZ1A/0009672/1), 3 (-), 4
(KZ1A/00032217/5), 6 (KW 11740), 83 (KW 20780), 85 (KZ1A/00028639/8), 89
(KW 13163), 92 (KW 10353), 105 (KZ1A/00016147/5), 125 (KZ1A/00026235/2),
126 (KW 60959);
obręb: 0019 Pawłówek
działki o nr ewid.: 3 (KZ1A/00012855/3), 8/2 (KW 47782), 11/1 (KW 26116), 120
(KW 48550), 121 (KW 36267), 122 (KW 4652), 125 (KZ1A/00009362/6), 136/2
(KZ1A/00013443/9), 137 (KZ1A/00085913/0), 196/28 (KZ1A/00065654/0),
198/1 (KZ1A/00079061/7), 202 (KW 28360);
obręb: 0031 Warszówka
działka o nr ewid.: 24/9 (KZ1A/00021090/8);
Gmina Mycielin
Jednostka ewidencyjna: 300707_2 Mycielin gmina wiejska
obręb: 0012 Przyranie
działki o nr ewid.: 1 (KZ1A/00002780/3), 37 (KZ1A/00012935/8), 40
(KZ1A/00020095/6), 43 (I Ns 2578/15), 44 (KZ1A/00016306/8), 169
(KZ1A/00026655/2), 172 (KZ1A/00026654/5), 241 (KZ1A/00083589/5), 242/1
(KZ1A/00019870/3, 882 (-);
obręb: 0016 Zamęty
działki o nr ewid.: 33/1 (KZ1A/00024912/8), 37/1 (KZ1A/00024912/8), 68/1 (KW
10465), 90/1 (KW 2407), 273/1 (KW 39927), 287/3 (KZ1A/00054488/5), 301/3
(KZ1A/00002395/7), 409/1 (KW 48154), 423/3 (KZ1A/00105414/9), 428/1 (KW
34617), 460/1 (I Ns 2578/15), 569/1 (KW 58598), 580/1 (KZ1A/00064510/2),
612/1 (KZ1A/00026167/4);
Gmina Stawiszyn
Jednostka ewidencyjna: 300709_5 Stawiszyn obszar wiejski
obręb: 0002 Długa Wieś II
działki o nr ewid.: 164/2 (KZ1A/00065714/9), 172 (KZ1A/00088591/7), 173
(KZ1A/00088591/7), 192/6 (KZ1A/00015446/4);
obręb: 0005 Łyczyn
działka o nr ewid.: 3 (KZ1A/00025391/6);
obręb: 0006 Petryki
działki o nr ewid.: 20 (KW 8679), 21/4 (KZ1A/00036609/8), 55/2 (KW 65973),
64 (KZ1A/00070901/5), 210/1 (KZ1A/00084436/5), 278 (KZ1A/00004980/9),
279 (KW 17565);
obręb: 0007 Piątek Mały
działki o nr ewid.: 3 (KZ1A/00030396/9), 6/2 (KZ1A/00039011/0), 42
(KZ1A/00045924/8), 43/1 (KZ1A/00039011/0), 74 (KZ1A/00000808/2), 75
(KZ1A/00031206/8);
obręb: 0008 Piątek Mały Kolonia
działki o nr ewid.: 6 (KW 20889), 16/2 (KZ1A/00009411/5), 19 (KW 18142),
24 (KZ1A/00008936/4), 46/1 (KW 58486), 83 (KZ1A/00015129/6), 86
(KZ1A/00076515/4), 97 (KZ1A/00048504/9), 98 (KZ1A/00036609/8), 139 (KW
11878);
obręb: 0010 Werginki
działka o nr ewid.: 2 (KW 64327);
obręb: 0011 Wyrów
działki o nr ewid.: 15/3 (KZ1A/00089934/1), 28 (KW 18245), 30
(KZ1A/00008550/4), 284/7 (KZ1A/00020887/5), 285 (KZ1A/00020887/5), 291/2
(KZ1A/00101756/0);
obręb: 0013 Zbiersk Cukrownia
działki o nr ewid.: 192/1 (KZ1A/00039410/7), 210 (KW 5828), 213/1 (KW 3315),
307 (KW 13491), 313/2 (KZ1A/00003803/8);
obręb: 0014 Zbiersk Kolonia
działki o nr ewid.: 52 (KW 18303), 61 (KZ1A/00028018/9), 65/1
(KZ1A/00042916/8), 73 (KW 2659), 74 (-), 146 (KZ1A/00026578/8), 151
(KZ1A/00049474/6), 228/2 (KW 59012), 233/8 (KZ1A/00077200/0);
Gmina Żelazków
Jednostka ewidencyjna: 300711_2 Żelazków gmina wiejska
obręb: 0015 Russów
działki o nr ewid.: 7 (KW 30890), 19 (KW 30890), 30/1 (KZ1A/00007137/6),
57 (-), 110 (KW 24747), 113/1 (KW 29272), 129/4 (KZ1A00013820/6), 133
(KZ1A/00008859/0), 206/2 (KZ1A/00073547/6), 224 (KW 15836), 225
(KZ1A/00023667/8), 226/1 (KZ1A/00023175/2);
Powiat koniński
Gmina Rychwał
Jednostka ewidencyjna: 301007_4 Rychwał miasto
obręb: 0001 Rychwał
działki o nr ewid.: 46 (KW 66083), 49 (KN1N/00039830/3), 52
(KN1N/00039830/3), 55 (KN1N/00033910/6), 58 (-), 65/4 (KN1N/00019517/7),
66/4 (KN1N/00013746/9), 77 (KN1N/00032107/7), 84 (KN1N/00028204/6),
442/11 (KN1N/00092261/2), 442/14 (KN1N/00055084/6), 448 (KW 65750), 471
(KW 7793), 472 (KN1N/00008573/7), 530/2 (KW 25616), 897 (KW 41280), 904
(KN1N/00087567/9), 918/1 (KN1N/00019198/4), 932/2 (KN1N/00025035/9),
933 (KN1N/00011471/6), 940/8 (KN1N/00025878/0), 942/2 (KW 49549), 984
(KN1N/00033703/2), 1196 (KW 20985);
Jednostka ewidencyjna: 301007_5 Rychwał obszar wiejski
obręb: 0002 Czyżew
działki o nr ewid.: 543 (-), 552 (KN1N/00000967/0), 622 (KN1N/00086583/0);
obręb: 0003 Dąbroszyn
działki o nr ewid.: 513 (-), 514 (KN1N/00037613/2), 526 (KN1N/00107221/9),
529 (KW 38382), 542 (KN1N/00031439/6), 544 (KN1N/00037613/2), 545
(KN1N/00037613/2);
obręb: 0014 Rybie
działki o nr ewid.: 91 (KN1N/00082173/5), 267/1 (KN1N/00021298/2), 268
(KN1N/00084629/1), 281/2 (KN1N/00013778/2), 282/4 (KN1N/00022269/7),
287 (KN1N/00021875/1), 288 (KN1N/00112582/5), 5170/1 (KN1N/00053085/9);
obręb: 0017 Siąszyce Trzecie
działki o nr ewid.: 92/1 (KW 23685), 95 (KN1N/00030664/5), 142
(KN1N/00090449/0), 143/2 (KN1N/00002208/6), 289 (KN1N/00098984/8), 290
(KN1N/00012044/1), 291 (KN1N/00008323/0), 341 (AN 1358/84);
obręb: 0020 Złotkowy
działki o nr ewid.: 21 (KW 11327), 119 (KW 10453), 127 (KW 69341), 128 (KW
69341);
Gmina Stare Miasto
Jednostka ewidencyjna: 301011_2 Stare Miasto gmina wiejska
obręb: 0003 Główiew
działki o nr ewid.: 16 (KN1N/00027191/4), 17 (KN1N/00013228/2), 56 (-), 59
(KN1N/00046730/4), 60 (KN1N/00010217/1), 69/3 (KN1N/00110915/5), 69/7
(KN1N/00112372/0), 261 (KN1N/00022554/2), 262 (KN1N/00009326/8), 266
(KN1N/00094513/8), 268 (KN1N/00022554/2), 269 (KN1N/00019943/2), 285/2
(AN7960/88), 286/2 (KN1N/00032099/7), 295/2 (KN1N/00036095/7), 396/2
(KN1N/00009484/3), 420 (KN1N/00011103/6), 456 (KN1N/00116095/2), 486
(KN1N/00020266/2), 487 (KN1N/00111086/1), 506/6 (KN1N/00116096/9), 549
(KN1N/00019943/2), 627/2 (KN1N/00008922/9);
obręb: 0012 Modła Królewska
działki o nr ewid.: 7 (KN1N/00013649/9), 34/3 (KN1N/00100139/8), 72
(KN1N/00013649/9), 164/2 (KN1N/00049070/0), 180 (KN1N/00022230/5),
206/2 (-), 508/3 (KN1N/00052121/7), 553/4 (KN1N/00050816/2),
554/6 (KN1N/00050816/2), 615/2 (KN1N/00038571/2);
obręb: 0014 Stare Miasto
działki o nr ewid.: 43/6 (KN1N/00011560/7), 94/2 (KN1N/00011933/3), 97/35
(KN1N/00038700/6), 104/15 (KN1N/00024854/9), 280/2 (KN1N/00061635/9),
301/11 (KN1N/00021121/1), 301/13 (KN1N/00021121/1), 317/4
(KN1N/00065181/9), 376/3 (KN1N/00105344/3), 430/5 (KN1N/00094654/8),
430/6 (KN1N/00116743/0), 430/7 (KN1N/00094654/8), 436/10
(KN1N/00063022/3), 536/4 (KN1N/00074695/1), 1246/10 (KN1N/00021338/5),
1669/4 (KN1N/00113807/6), 1669/5 (KN1N/00105344/3);
Miasto Konin
Jednostka ewidencyjna: 306201_1 miasto Konin
obręb: 0017 Przydziałki
działki o nr ewid.: 909/4 (KN1N/00055757/5), 1487 (KN1N/00039007/5), 1623
(KN1N/00039007/5), 2117 (KN1N/00039191/1).
Zgodnie z art. 49 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania
administracyjnego (Dz.U. z 2025 r. poz. 1691) - zwanej dalej: Kpa, w związku
z art. 7 ust. 1 ustawy, zawiadomienie pozostałych stron postępowania uważa
się za dokonane po upływie czternastu dni od 31 sierpnia 2026 r., tj. dnia,
w którym nastąpiło publiczne ogłoszenie poprzez obwieszczenie w Wielkopolskim
Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie
podmiotowej WUW w Poznaniu, we właściwych miejscowo urzędach gmin, a także
w prasie o zasięgu ogólnopolskim.
W przypadku gdy po dokonaniu niniejszego zawiadomienia nastąpi:
1) zbycie własności lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości objętej
wnioskiem o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji towarzyszącej
strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej,
2) przeniesienie wskutek innego zdarzenia prawnego własności lub prawa
użytkowania wieczystego nieruchomości objętej wnioskiem o wydanie decyzji
o ustaleniu lokalizacji inwestycji towarzyszącej strategicznej inwestycji
w zakresie sieci przesyłowej,
nabywca, a w przypadku, o którym mowa w pkt 1, nabywca i zbywca,
są obowiązani do zgłoszenia właściwemu wojewodzie danych nowego
właściciela lub użytkownika wieczystego.
Niedokonanie powyższego zgłoszenia i prowadzenie postępowania bez udziału
nowego właściciela lub użytkownika wieczystego nie stanowi podstawy
do wznowienia postępowania.
Zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. -Kodeks postępowania
administracyjnego (Dz.U. z 2025 r. poz. 1691) strony postępowania lub ich
przedstawiciele i pełnomocnicy mogą zapoznać się z aktami sprawy w Wielkopolskim
Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, Wydział Infrastruktury, Al. Niepodległości
16/18, budynek C, pok. 105 (tel. 61 854 12 89) w godzinach obsługi klientów
urzędu (poniedziałek, środa i piątek 8.30-15.00, wtorek i czwartek 12.00-15.00,
w celu zapewnienia sprawnego przebiegu obsługi, uprzejmie proszę o wcześniejsze
uzgodnienie terminu wizyty), a także mają prawo wypowiedzieć się co do zebranych
dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań, jak również składać ewentualne
wnioski, uwagi i zastrzeżenia.
Mapy przedstawiające granice terenu objętego wnioskiem oraz obwieszczenie
zostaną zamieszczone 31 sierpnia 2026 r. na stronie internetowej:
www.poznan.uw.gov.pl, w zakładce Ogłoszenia.