| Przedmiot: | OBWIESZCZENIE WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO z 28 sierpnia 2026 r. o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę inwestycji |
pobierz PDF ›
|
|
|---|---|---|---|
| Kategoria: | Komunikaty i ogłoszenia pozostałe pokaż z tej samej kategorii » | ||
| Tryb: | Inne pokaż z tego samego trybu » | ||
| Branża: | Administracja (urzędy, samorządy)pokaż z tej samej branży » | ||
| Data zamieszczenia: | 02/09/2026 | ||
| Termin ważności: | 09/09/2026 | ||
| Siedziba Organu Zlecającego (miasto): | Poznań pokaż z tego samego miasta » | ||
| województwo: | wielkopolskie pokaż z tego województwa » | ||
| Opis: | OBWIESZCZENIE WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO z 28 sierpnia 2026 r. o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę inwestycji towarzyszącej strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 3 w związku z art. 13 ust. 4 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1199) - zwanej dalej ustawą, zawiadamiam o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę inwestycji towarzyszącej strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej, na wniosek inwestora: ENERGA-OPERATOR S.A., z siedzibą w Gdańsku, dla inwestycji pn.: Budowa stacji transformatorowo rozdzielczej 110/15 kV GPZ Ludwinów w gminie Żerków zlokalizowanej na nieruchomościach, bądź ich częściach, oznaczonych w ewidencji gruntów i budynków jako działki: Powiat jarociński, Gmina Żerków Jednostka ewidencyjna: 300604_5, Żerków obszar wiejski Obręb 0010: Ludwinów, dz. nr ewid.: 614/4 (KZ1J/00023252/5), 614/11 (KZ1J/00009616/1), 614/13 (KZJ1/00041170/8), 618 (KZ1J/00035522/6). Jednocześnie zawiadamiam, że zgodnie z art. 49 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2025 r. poz. 1691) zwanej dalej Kpa, w związku z art. 7 ust. 1 ustawy, zawiadomienie stron postępowania uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od 2 września 2026 r., tj. dnia, w którym nastąpiło publiczne ogłoszenie poprzez obwieszczenie w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, właściwym miejscowo urzędzie gminy oraz w prasie o zasięgu ogólnopolskim. Zgodnie z art. 10 Kpa, strony postępowania lub ich przedstawiciele i pełnomocnicy mogą zapoznać się z aktami sprawy w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, Wydział Infrastruktury, Al. Niepodległości 16/18, a także mają prawo wypowiedzieć się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań. Wizyta klientów w Urzędzie odbywa się po uprzednim uzgodnieniu terminu i godziny przyjęcia w zakresie, który nie może zostać zrealizowany poprzez inne kanały komunikacyjne takie jak: telefon, e-Doręczenia czy poczta tradycyjna. We wszystkich sprawach prowadzonych przez WUW w Poznaniu można się kontaktować z pracownikami telefonicznie pod nr. 61 854 14 86, poniedziałek, środa, piątek w godzinach 8.30-15.00, wtorek, czwartek w godzinach 12.00-15.00. W przypadku gdy po zawiadomieniu o wszczęciu przedmiotowego postępowania nastąpi: 1) zbycie własności lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości objętej wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowych, 2) przeniesienie wskutek innego zdarzenia prawnego własności lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości objętej wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych - nabywca, a w przypadku, o którym mowa w pkt 1, nabywca i zbywca, są obowiązani do zgłoszenia właściwemu wojewodzie danych nowego właściciela lub użytkownika wieczystego. Niedokonanie powyższego zgłoszenia i prowadzenie postępowania bez udziału nowego właściciela lub użytkownika wieczystego nie stanowi podstawy do wznowienia postępowania. |
||