| Przedmiot: | WI-V.747.2.18.2026.JP.i Gdańsk, 28 sierpnia 2026 r. OBWIESZCZENIE Działając na podstawie art. 12 ust. 1, 2 i 2b oraz art. 19b ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r. o inwestycjach w zakresie termina |
pobierz PDF ›
|
|
|---|---|---|---|
| Kategoria: | Komunikaty i ogłoszenia pozostałe pokaż z tej samej kategorii » | ||
| Tryb: | Inne pokaż z tego samego trybu » | ||
| Branża: | Administracja (urzędy, samorządy)pokaż z tej samej branży » | ||
| Data zamieszczenia: | 01/09/2026 | ||
| Termin ważności: | 08/09/2026 | ||
| Siedziba Organu Zlecającego (miasto): | Gdańsk pokaż z tego samego miasta » | ||
| województwo: | pomorskie pokaż z tego województwa » | ||
| Opis: | WI-V.747.2.18.2026.JP.i Gdańsk, 28 sierpnia 2026 r. OBWIESZCZENIE Działając na podstawie art. 12 ust. 1, 2 i 2b oraz art. 19b ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r. o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu (Dz.U. z 2025 r. poz. 1222), zwanej dalej u.i.t., oraz art. 10 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz.U. z 2025 r. poz. 1691), Wojewoda Pomorski zawiadamia, że zgodnie z art. 19a ust. 1 u.i.t., po rozpatrzeniu wniosku Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., reprezentowanej przez Panią Marię Mostowik, z dnia 1 lipca 2026 r., w dniu 25 sierpnia 2026 r. wydał decyzję nr WI-V.747.2.18.2026.JP o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości w celu wykonania badań podłoża gruntowego i wykopu kontrolnego dla określenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektu w ramach przedsięwzięcia pn.: Likwidacja wypłycenia odcinka gazociągu DN200 Sopieszyno-Lębork na przekroczeniu rzeki Węgorza, w zakresie dotyczącym działki ewidencyjnej: powiat wejherowski, gmina Łęczyce, obręb 0008 Godętowo: nr 8/10. Z wyżej wymienioną decyzją oraz aktami sprawy strony mogą się zapoznać w Wydziale Infrastruktury Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, 80-810 Gdańsk ul. Okopowa 21/27, po telefonicznym uzgodnieniu terminu pod nr tel. 58 30-77-520. Treść decyzji została również zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego: https://www.gov.pl/ web/uw-pomorski/obwieszczenia-wojewody-pomorskiego2 Jednocześnie informuję, że zgodnie z art. 34 ust. 1 u.i.t. przedmiotowa decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu. Zgodnie z art. 34 ust. 2 u.i.t. od ww. decyzji służy odwołanie do Ministra Finansów i Gospodarki za pośrednictwem Wojewody Pomorskiego, w terminie 14 dni od dnia, w którym za dokonane uznane zostanie zawiadomienie o wydaniu decyzji w drodze obwieszczenia. Zgodnie z art. 12 ust. 2a u.i.t., zawiadomienie, o którym mowa powyżej, uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia, w którym nastąpiło obwieszczenie w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Odwołanie powinno zawierać zarzuty odnoszące się do decyzji, określać istotę i zakres żądania będącego przedmiotem odwołania oraz wskazywać dowody uzasadniające to żądanie (art. 34 ust. 3 u.i.t.). |
||