Wyszukiwarka komunikatów

W bazie dostępnych jest 45 komunikatów

Wybierz kategorię:

Wybierz tryb:

* aby wybrać kilka pozycji zaznacz je trzymając wciśnięty ctrl

pokaż komunikaty z ostatnich: dni

Komunikat

Przedmiot: WI-V.747.5.15.2026.EB.e Gdańsk, 26 sierpnia 2026 r. OBWIESZCZENIE Działając na podstawie art. 7 ust. 1, ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakr pobierz PDF › pdf
Kategoria: Komunikaty i ogłoszenia pozostałe pokaż z tej samej kategorii »
Tryb: Inne pokaż z tego samego trybu »
Branża: Administracja (urzędy, samorządy)pokaż z tej samej branży »
Data zamieszczenia: 01/09/2026
Termin ważności: 08/09/2026
Siedziba Organu Zlecającego (miasto): Gdańsk pokaż z tego samego miasta »
województwo: pomorskie pokaż z tego województwa »
Opis: WI-V.747.5.15.2026.EB.e
Gdańsk, 26 sierpnia 2026 r.
OBWIESZCZENIE
Działając na podstawie art. 7 ust. 1, ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji
w zakresie sieci przesyłowych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1199), zwanej dalej u.i.s.p., oraz art. 10 ustawy z dnia 14 czerwca
1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz.U. z 2025 r. poz. 1691),
Wojewoda Pomorski zawiadamia,
że zgodnie z art. 4 ust. 1, art. 5 ust. 1 u.i.s.p., na wniosek Energa Operator S.A., reprezentowanej przez Panią
Magdalenę Miotk, nr 8170/4P/MMi/1640/2026 z dnia 29 kwietnia 2026 r., zostało wszczęte postępowanie
administracyjne w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji towarzyszącej dla przedsięwzięcia pn.:
Przebudowa linii WN 110 kV Gdańsk I - Rutki
na działkach ewidencyjnych:
w powiecie kartuskim:
Gmina Żukowo:
Obręb 0003 Borkowo: 157/4 (KW GD1R/00068807/4), 158/4 (KW GD1R/00031199/0), 159/16
(KW GD1R/00031199/0), 159/5 (KW GD1R/00020990/5), 160/2 (KW GD1R/00005311/1), 161/6
(KW GD1R/00006501/7), 162/11 (KW GD1R/00016018/7), 162/9 (KW GD1R/00003351/9), 163/2
(KW GD1R/00024333/0), 620 (KW GD1R/00034679/0), 65/3 (KW GD1R/00008098/2), 66/14 (KW
GD1R/00016954/0), 66/3 (KW GD1R/00015658/8), 70/38 (KW GD1R/00070161/0),
Obręb 0006 Leźno: 1248/1 (KW GD1R/00104051/4), 172/7 (KW GD1R/00078968/3), 176/18 (KW
GD1R/00079824/9), 176/21 (KW GD1R/00078968/3), 197/10 (KW GD1R/00052418/5), 197/30
(KW GD1R/00022379/0), 197/32 (KW GD1R/00022379/0), 197/9 (KW GD1R/00022698/2), 209/8
(KW GD1R/00078968/3), 210/10 (KW GD1R/00105549/9), 229/2 (KW GD1R/00018518/6), 230/2
(KW GD1R/00019238/6), 231/14 (KW GD1R/00018518/6), 231/3 (KW GD1R/00034004/8), 231/6
(KW GD1R/00018518/6), 232/16 (KW GD1R/00001544/5), 232/7 (KW GD1R/00091155/8), 233/1
(KW GD1R/00003376/0), 233/2 (KW GD1R/00003376/0), 234/4 (KW GD1R/00017228/9), 235 (KW
GD1R/00028160/4), 244/9 (KW GD1R/00003301/4), 247/11 (KW GD1R/00038452/1), 247/12 (KW
GD1R/00038452/1), 247/13 (KW GD1R/00038452/1), 247/6 (KW GD1R/00038452/1), 247/8 (KW
GD1R/00069862/4), 247/9 (KW GD1R/00069862/4), 249/12 (KW GD1R/00046241/8), 249/13 (KW
GD1R/00046241/8), 249/14 (KW GD1R/00046241/8), 249/2 (KW GD1R/00069861/7), 249/6 (KW
GD1R/00013701/1), 249/9 (KW GD1R/00003301/4), 250 (KW GD1R/00068807/4), 254/15 (KW
GD1R/00067166/1), 254/22 (KW GD1R/00039952/3), 254/23 (KW GD1R/00039952/3), 254/27
(KW GD1R/00010266/8), 254/28 (KW GD1R/00010266/8), 364 (KW GD1R/00074942/7), 367/4 (KW
GD1R/00105553/0), 367/6 (KW GD1R/00006704/0), 369/26 (KW GD1R/00097347/3), 369/28 (KW
GD1R/00080480/5), 369/29 (KW GD1R/00080481/2), 377/22 (KW GD1R/00010267/5), 377/21
(KW GD1R/00010267/5), 377/3 (KW GD1R/00079824/9), 381/1 (KW GD1R/00097789/3), 381/12
(KW GD1R/00097790/3), 381/2 (KW GD1R/00097834/4), 381/21 (KW GD1R/00104336/6), 381/7
(KW GD1R/00092817/4), 77/1 (KW GD1R/00013701/1), 77/9 (KW GD1R/00041433/6), 78/34 (KW
GD1R/00076763/2), 78/35 (KW GD1R/00054684/5), 78/41 (KW GD1R/00005389/8), 78/44 (KW
GD1R/00091555/2), 78/46 (KW GD1R/00107030/2), 78/9 (KW GD1R/00054684/4), 79/11 (KW
GD1R/00005449/7), 79/14 (KW GD1R/00057136/9), 79/4 (KW GD1R/00034016/5), 79/5 (KW
GD1R/00034016/5), 79/6 (KW GD1R/00046012/4), 80 (KW GD1R/00019238/6), 81/4 (KW GD1R/00005449/7),
81/5 (KW GD1R/00005449/7),
Obręb 0013 Otomino: 100/12 (KW GD1R/00012086/6), 102 (KW GD1R/00000053/9), 103 (KW
GD1R/00003639/2), 104/1 (KW GD1R/00012086/6), 104/3 (KW GD1R/00012086/6), 107/1 (KW
GD1R/00036317/9), 107/2 (KW GD1R/00036317/9), 121/1 (KW GD1R/00000053/9), 121/2 (KW
GD1R/00000053/9), 122 (KW GD1R/00000053/9), 123 (KW GD1R/00000053/9), 125 (KW GD1R/00000053/9),
126 (KW GD1R/00000053/9), 127/1 (KW GD1R/00049369/2), 127/11 (KW GD1R/00081981/4),
127/3 (KW GD1R/00050064/4), 129 (KW GD1R/00003635/4), 130/1 (KW GD1R/00066814/2),
130/3 (KW GD1R/00095319/4), 130/4 (KW GD1R/00002978/3), 131/6 (KW GD1R/00003338/2),
32/1 (KW GD1R/00027571/1), 32/2 (KW GD1R/00027571/1), 33/19 (KW GD1R/00036317/9), 33/20
(KW GD1R/00047298/9), 33/25 (KW GD1R/00098381/0), 33/26 (KW GD1R/00024420/7), 33/5 (KW
GD1R/00036317/9), 33/9 (KW GD1R/00047298/9), 34 (KW GD1R/00018193/1), 35 (KW GD1R/00010646/6), 36
(KW GD1R/00021742/9), 40 (KW GD1R/00027571/1), 41 (KW GD1R/00078156/8), 42 (KW GD1R/00003900/3),
43/5 (KW GD1R/00109424/5), 45/7 (KW GD1R/00045701/4), 46 (KW GD1R/00036317/9),
Obręb 0020 Żukowo G.: 864/1 (KW GD1R/00049439/4), 865 (KW GD1R/00008091/3), 866 (KW
GD1R/00001013/4), 867 (KW GD1R/00001019/6), 868 (KW GD1R/00001024/4), 869 (KW GD1R/00001014/1),
870 (KW GD1R/00036138/0), 871/1 (KW GD1R/00001022/0), 872/1 (KW GD1R/00001021/3), 873/1 (KW
GD1R/00061169/0), 874/1 (KW GD1R/00001023/7), 875 (KW GD1R/00001025/1), 878/1 (KW BRAK), 879/1
(KW GD1R/00031200/1), 883 (KW GD1R/00001988/9), 891/4 (KW BRAK), 895/2 (KW GD1R/00031200/1),
896/4 (KW GD1R/00107979/6),
Obręb 0021 Żukowo M.: 1191/1 (KW GD1R/00066794/5), 1191/3 (KW GD1R/00072645/1), 1192
(KW GD1R/00002531/8), 1193 (KW GD1R/00002531/8), 1195 (KW GD1R/00068809/8), 1205/18
(KW GD1R/00033544/8), 1205/8 (KW GD1R/00009910/8), 1212/3 (KW GD1R/00039319/4), 1667/4
(KW GD1R/00035772/9), 1669 (KW GD1R/00056519/1), 1670 (KW GD1R/00013825/6), 1672/1
(KW GD1R/00013825/6), 1672/2 (KW GD1R/00013825/6), 1672/3 (KW GD1R/00013825/6), 1673
(KW GD1R/00013825/6), 1765/2 (KW GD1R/00092885/1), 1765/8 (KW GD1R/00009080/0), 1765/9
(KW GD1R/00087142/3), 1773 (KW GD1R/00100747/2), 1191/6 (KW GD1R/00017097/1), 863 (KW
GD1R/00047497/4), 895/1 (KW GD1R/00028378/5), 897/1 (KW GD1R/00085631/4), 898/3 (KW
GD1R/00029508/3), 899/1 (KW GD1R/00028378/5), 901/4 (KW GD1R/00013825/6).
W związku z powyższym informuję strony postępowania, że mogą składać wnioski, uwagi lub zastrzeżenia dotyczące
przedmiotowej sprawy, a przed wydaniem decyzji mogą się wypowiedzieć co do zebranych dowodów i materiałów oraz
zgłoszonych żądań. Wyżej wymienione dokumenty należy kierować do Wydziału Infrastruktury Pomorskiego Urzędu
Wojewódzkiego w Gdańsku, 80-810 Gdańsk ul. Okopowa 21/27, a z aktami sprawy można się zapoznać w siedzibie
urzędu, po telefonicznym uzgodnieniu terminu pod nr tel. 58 30-77-159.
Jednocześnie informuję, że w przypadku zbycia/przeniesienia własności lub prawa użytkowania wieczystego
nieruchomości, objętych przedmiotowym wnioskiem, po doręczeniu niniejszego zawiadomienia, nabywca i zbywca
zobowiązani są zgłosić Wojewodzie Pomorskiemu dane nowego właściciela lub użytkownika wieczystego. Brak
dokonania takiego zgłoszenia i prowadzenie postępowania bez udziału nowego właściciela lub użytkownika wieczystego
nie stanowi podstaw do wznowienia postępowania (art. 7 ust. 4 u.i.s.p.).