| Przedmiot: | WI-III.7840.11.3.2026.AZ.d Gdańsk, 27 sierpnia 2026 r. OBWIESZCZENIE Wojewoda Pomorski, działając na podstawie: art. 6 ust. 1 w związku z art. 15 ust. 1 i art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 29 czerwca |
pobierz PDF ›
|
|
|---|---|---|---|
| Kategoria: | Komunikaty i ogłoszenia pozostałe pokaż z tej samej kategorii » | ||
| Tryb: | Inne pokaż z tego samego trybu » | ||
| Branża: | Administracja (urzędy, samorządy)pokaż z tej samej branży » | ||
| Data zamieszczenia: | 01/09/2026 | ||
| Termin ważności: | 08/09/2026 | ||
| Siedziba Organu Zlecającego (miasto): | Gdańsk pokaż z tego samego miasta » | ||
| województwo: | pomorskie pokaż z tego województwa » | ||
| Opis: | WI-III.7840.11.3.2026.AZ.d Gdańsk, 27 sierpnia 2026 r. OBWIESZCZENIE Wojewoda Pomorski, działając na podstawie: art. 6 ust. 1 w związku z art. 15 ust. 1 i art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 29 czerwca 2011r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących (Dz. U. z 2025r. poz. 1156 ze zmianami), art. 10, art. 49 i art. 61 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2025r. poz. 1691 ze zmianami), podaje do publicznej wiadomości informację, że na wniosek złożony: w dniu 30.07.2026r., przez Inwestora: Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o., ul. Jana z Kolna 11, 80-864 Gdańsk, reprezentowanego przez pełnomocnika Panią Krystynę Szarlik, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania pozwolenia na budowę inwestycji towarzyszącej w zakresie budowy obiektu energetyki jądrowej pn.: Budowa Infrastruktury Wodno Kanalizacyjnej, w tym instalacji zaopatrzenia w wodę, oczyszczenia i odprowadzenia ścieków na potrzeby budowy obiektów pierwszej w Polsce Elektrowni Jądrowej w lokalizacji Lubiatowo Kopalino na terenie gminy Choczewo, powiat wejherowski w województwie pomorskim obejmująca: ujęcie wody wraz z rurociągami i wszystkimi niezbędnymi instalacjami; stację uzdatniania wody wraz ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami; oczyszczalnię ścieków ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami; kolektor zrzutowy ścieków oczyszczonych z wylotem do Morza Bałtyckiego; sieci wodociągowe i kanalizacyjne; dodatkową infrastrukturę pomocniczą, w tym między innymi zasilanie w energię elektryczną, drogi dojazdowe, łączność teleinformatyczną. zlokalizowanej w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, w gminie Choczewo, na działkach nr: jednostka ewidencyjna 221504_2, obręb 0008 Słajszewo: 311/5 (KW GD1W/00149202/9), 314 (KW GD1W/0009045/3), 315/4 (KW GD1W/00073146/4), 317 (KW GD1W/0009045/3), 363/1 (KW GD1W/00017148/8), 363/2 (KW GD1W/00017148/8), 363/3 (KW GD1W/00017148/8), jednostka ewidencyjna 221504_2, obręb 0001 Jackowo: 4/6 (KW GD1W/00090409/1), 20/2 (KW GD1W/00040930/7), 22 (KW GD1W/00149207/4), 23/2 (KW GD1W/00149207/4), 28/7 (KW GD1W/00062540/6), 28/8 (KW GD1W/00062540/6), 121 (KW GD1W/00046502/0), 122/1 (KW GD1W/00046502/0), 122/2 (KW GD1W/00046502/0), 123 (KW GD1W/00150885/0), 124 (KW GD1W/00150885/0), 191 (KW GD1W/00046502/0), 192/1 (KW GD1W/00046502/0), 192/2 (KW GD1W/00046502/0), 224/1 (KW GD1W/00046502/0), 224/5 (KW GD1W/00046502/0), 246 (KW GD1W/00046502/0), 247 (KW GD1W/00046502/0), 248 (KW GD1W/00046502/0), 249 (KW GD1W/00046502/0), 259 (KW GD1W/00150885/0), 270 (KW GD1W/00117078/7), oraz na obszarze morza terytorialnego Informuję, że: zgodnie z art. 49 Kodeksu postępowania administracyjnego, zawiadomienie stron postępowania uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia, strony postępowania, właściwe organy administracji rządowej i samorządowej oraz właściciele, zarządcy i użytkownicy terenów objętych inwestycją, mogą składać wnioski, uwagi lub zastrzeżenia dotyczące przedmiotowej sprawy. Mogą również wypowiedzieć się na temat zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań przed wydaniem decyzji kończącej postępowanie, z aktami sprawy można zapoznać się w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku przy ul. Okopowej 21/27, termin wizyty trzeba wcześniej uzgodnić telefonicznie pod nr tel. 58-30-77-529. |
||