| Przedmiot: | WI-III.7840.14.2.2026.MB.g Gdańsk, 26 sierpnia 2026 r. OBWIESZCZENIE Wojewoda Pomorski działając na podstawie art. 6 ust. 1 w związku z art. 18 ustawy z dnia 22 lutego 2019 r. |
pobierz PDF ›
|
|
|---|---|---|---|
| Kategoria: | Komunikaty i ogłoszenia pozostałe pokaż z tej samej kategorii » | ||
| Tryb: | Inne pokaż z tego samego trybu » | ||
| Branża: | Administracja (urzędy, samorządy)pokaż z tej samej branży » | ||
| Data zamieszczenia: | 31/08/2026 | ||
| Termin ważności: | 07/09/2026 | ||
| Siedziba Organu Zlecającego (miasto): | Gdańsk pokaż z tego samego miasta » | ||
| województwo: | pomorskie pokaż z tego województwa » | ||
| Opis: | WI-III.7840.14.2.2026.MB.g Gdańsk, 26 sierpnia 2026 r. OBWIESZCZENIE Wojewoda Pomorski działając na podstawie art. 6 ust. 1 w związku z art. 18 ustawy z dnia 22 lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1839) oraz art. 10, art. 49 i art. 61 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2025 r. poz. 1691) PODAJE DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI informację, że na wniosek złożony w dniu 3.08.2026 r. przez inwestora: PERN S.A., ul. Wyszogrodzka 133, 09-410 Płock, reprezentowanego przez pełnomocnika pana Macieja Grzywnę, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania pozwolenia na budowę strategicznej inwestycji w sektorze naftowym pn.: Rozbudowa rurociągu produktów naftowych w Bazie Paliw Nr 21 w Dębogórzu o nową linię światłowodową służącą do ich eksploatacji. Odcinek pkt. A- pkt. B, zlokalizowanej w województwie pomorskim: w mieście Gdynia: jednostka ewidencyjna 226201_1 Gdynia, obręb 0012 Cisowa, działki nr: 30 (KW GD1Y/00008480/2), 33 (KW GD1Y/00000857/0), 35 (KW GD1Y/00000857/0), 61 (KW GD1Y/00008480/2), 62 (KW GD1Y/00000597/9), 31 (KW GD1Y/00008480/2), 45 (KW GD1Y/00007555/2), 68 (KW GD1Y/00008480/2), 70 (KW GD1Y/00008480/2), 74 (KW GD1Y/00008480/2), 32 (KW GD1Y/00117972/5); w powiecie puckim: jednostka ewidencyjna 221105_2 Kosakowo, obręb 0005 Kazimierz, działki nr: 990/4 (KW GD2W/00010197/4), 991/4 (KW GD2W/00006426/8), 992/4 (KW GD2W/00008389/0), 993/4 (KW GD1W/00144295/2), 994/4 (KW GD1W/00142429/7), 995/11 (KW GD1W/00160658/3), 995/12 (KW GD2W/00002318/0), 995/10 (KW GD2W/00002318/0), 995/9 (KW GD2W/00002318/0), 995/8 (KW GD2W/00002318/0), 996/4 (KW GD2W/00066943/6), 997/4 (KW GD2W/00008459/2), 998/4 (KW GD2W/00008999/9), 999/4 (KW GD2W/00019365/6), 1000/4 (KW GD2W/00064248/0), 1001/4 (KW GD1W/00141145/5), 1002/6 (KW GD1W/00135142/9), 1002/5 (KW GD1W/00134630/0), 1215 (KW GD2W/00029694/4), 1076/4 (KW GD2W/00005407/2), 1195/2 (KW GD2W/00064889/5), 1032/3 (KW GD2W/00006420/6), 1032/1 (KW GD1W/00138096/2), 1033/11 (KW GD2W/00064313/7), 1033/12 (KW GD2W/00005407/2), 1214 (KW GD2W/00054817/7), 1032/2 (KW GD2W/00006420/6), 1205 (KW GD2W/00029694/4), 1030/3 (KW GD2W/00041263/4), 1039/2 (KW GD2W/00066102/9), 1038/3 (KW GD2W/00003800/3), 1011/3 (KW GD2W/00052902/6), 1039/1 (KW GD2W/00006198/0), 1035/3 (KW GD2W/00017426/8), 1034/3 (KW GD2W/00008829/7), 1037/8 (KW GD2W/00008999/9), 1036/3 (KW GD2W/00006416/5); jednostka ewidencyjna 221105_2 Kosakowo, obręb 0007 Pogórze, działki nr: 22/7 (KW GD2W/00057149/4), 23/2 (brak KW), 1364 (KW GD2W/00017911/5), 226 (KW GD2W/00025183/1), 25/2 (KW GD2W/00035122/9), 24/2 (brak KW); jednostka ewidencyjna 221105_2 Kosakowo, obręb 0008 Dębogórze, działki nr: 254/10 (KW GD2W/00036107/5), 268/17 (KW GD2W/00017130/6), 254/7 (KW GD2W/00036107/5), 453/9 (KW GD2W/00041576/1), 540/2 (KW GD2W/00035122/9), 461/2 (KW GD2W/00035122/9), 460/2 (KW GD2W/00041925/3), 459/2 (KW GD2W/00035122/9), 453/22 (KW GD2W/00018041/2), 540/1 (K.30 Suchy Dwór), 461/7 (KW GD2W/00010295/1), 462/4 (KW GD2W/00010295/1), 460/7 (KW GD2W/00008458/5), 459/7 (KW GD2W/00033191/9), 458/2 (KW GD2W/00035122/9), 458/7 (KW GD2W/00025203/8), 456/2 (KW GD2W/00035122/9), 456/3 (KW GD2W/00002971/5), 453/7 (KW GD2W/00041576/1), 453/25 (KW GD2W/00056989/7), 453/26 (KW GD2W/00056990/7), 453/27 (KW GD2W/00056992/1), 453/28 (KW GD2W/00056993/8), 453/29 (KW GD2W/00056994/5), 453/30 (KW GD2W/00056991/4), 455/5 (KW GD2W/00036107/5), 42/2 (KW GD2W/00034973/2), 41/4 (KW GD2W/00034973/2), 41/3 (KW GD2W/00029687/2), 37/7 (KW GD2W/00029687/2), 37/8 (KW GD2W/00034973/2), 36/6 (KW GD2W/00034973/2), 35/11 (KW GD2W/00034973/2), 35/9 (KW GD2W/00007417/9), 34/4 (KW GD2W/00003831/9), 33/4 (KW GD2W/00007996/1), 15/4 (KW GD2W/00003800/3), 24/4 (KW GD2W/00017130/6), 1/2 (KW GD2W/00029694/4), 3/2 (KW GD2W/00029694/4), 5/4 (KW GD2W/00029694/4), 5/21 (KW GD2W/00029694/4), 5/6 (KW GD2W/00029694/4), 268/29 (KW GD2W/00061212/8), 271/5 (KW GD2W/00035122/9), 271/1 (KW GD2W/00035122/9), 272/2 (KW GD2W/00035122/9), 273/2 (KW GD2W/00035122/9), 274/2 (KW GD2W/00035122/9), 275/2 (KW GD2W/00035122/9), 278/1 (KW GD2W/00035122/9), 279/13 (KW GD2W/00035122/9), 290/9 (KW GD2W/00035122/9), 291/11 (KW GD2W/00035122/9), 300/9 (KW GD2W/00035122/9), 301/9 (KW GD2W/00035122/9), 323/9 (KW GD2W/00035122/9), 326/4 (KW GD2W/00035122/9), 324/4 (KW GD2W/00035122/9), 325/4 (KW GD2W/00035122/9), 19/3 (KW GD2W/00029694/4), 268/28 (KW GD2W/00061212/8), 362/3 (KW GD2W/00017589/8), 341/2 (KW GD2W/00035122/9), 268/6 (KW GD2W/00017130/6), 342/3 (KW GD2W/00035122/9), 268/8 (KW GD2W/00017130/6), 272/1 (KW GD2W/00035122/9), 273/1 (KW GD2W/00035122/9), 274/1 (KW GD2W/00035122/9), 275/1 (KW GD2W/00035122/9), 341/12 (KW GD2W/00035122/9), 271/2 (KW GD2W/00035122/9), 269/1 (KW GD2W/00047765/5), 271/4 (KW GD2W/00006910/8), 270 (KW GD2W/00007412/4), 450/5 (KW GD2W/00003036/6), 451/6 (KW GD2W/00017130/6), 453/14 (KW GD2W/00066440/0), 453/11 (KW GD2W/00066440/0), 453/23 (KW GD2W/00034851/1), 362/2 (KW GD2W/00010409/4), 268/18 (KW GD2W/00017130/6), 450/4 (KW GD2W/00035122/9), 453/13 (KW GD2W/00036107/5), 451/4 (KW GD2W/00017130/6), 453/12 (KW GD2W/00025203/8), 269/10 (KW GD2W/00011367/4), 269/9 (KW GD2W/00047686/7), 268/19 (KW GD2W/00017130/6), 13/2 (GD1W/00128293/0), 268/21 (KW GD2W/00017130/6), 342/20 (KW GD2W/00035122/9), 342/6 (KW GD2W/00035122/9). W związku z powyższym informuję strony postępowania, właściwe organy administracji rządowej i samorządowej oraz właścicieli, zarządców i użytkowników terenów objętych inwestycją o możliwości składania wniosków, uwag lub zastrzeżeń dotyczących przedmiotowej sprawy, a także o możliwości wypowiedzenia się, co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań przed wydaniem decyzji kończącej postępowanie. Z aktami sprawy można zapoznać się w Wydziale Infrastruktury w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku przy ul. Okopowej 21/27, po telefonicznym uzgodnieniu terminu pod nr tel. 58 30 77 736. Ponadto informuję, że zgodnie z art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego, zawiadomienie stron postępowania uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia. W przypadku gdy po doręczeniu niniejszego zawiadomienia nastąpi zbycie własności lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości objętej wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę strategicznej inwestycji w sektorze naftowym oraz w przypadku przeniesienia wskutek innego zdarzenia prawnego własności lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości objętej wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę strategicznej inwestycji w sektorze naftowym, nabywca i zbywca są obowiązani do zgłoszenia Wojewodzie Pomorskiemu danych nowego właściciela lub użytkownika wieczystego. Niedokonanie powyższego zgłoszenia i prowadzenie postępowania bez udziału nowego właściciela lub użytkownika wieczystego nie stanowi podstawy do wznowienia postępowania. |
||