Wyszukiwarka komunikatów

W bazie dostępnych jest 39 komunikatów

Wybierz kategorię:

Wybierz tryb:

* aby wybrać kilka pozycji zaznacz je trzymając wciśnięty ctrl

pokaż komunikaty z ostatnich: dni

Komunikat

Przedmiot: Wyciąg z ogłoszenia Prezydenta Miasta Opola o II przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż lokali mieszkalnych (wymagających przeprowadzenia remontu), położonych w Opolu wraz ze sprzedażą uł pobierz PDF › pdf
Kategoria: Komunikaty i ogłoszenia pozostałe pokaż z tej samej kategorii »
Tryb: Przetarg pokaż z tego samego trybu »
Branża: Administracja (urzędy, samorządy)pokaż z tej samej branży »
Data zamieszczenia: 31/08/2026
Termin ważności: 07/09/2026
Siedziba Organu Zlecającego (miasto): Opole pokaż z tego samego miasta »
województwo: opolskie pokaż z tego województwa »
Opis: Wyciąg z ogłoszenia Prezydenta Miasta Opola
o II przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż lokali mieszkalnych
(wymagających przeprowadzenia remontu), położonych w Opolu wraz ze sprzedażą
ułamkowych części gruntów niezbędnych do racjonalnego korzystania z lokali:
1. Ulica Pawła Stalmacha 1-3, lokal mieszkalny nr 4 zlokalizowany na I piętrze
budynku, składający się z 2 pokoi, kuchni, przedpokoju i łazienki o łącznej
pow. 67,50m2 wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu w udziale 18,52%
obejmującego dz. nr 3334 o pow. 0,0177ha, obręb Opole, KW OP1O/00075263/2,
niezbędnego do racjonalnego korzystania z lokalu.
Instalacje w budynku: wod.-kanal., elektryczna, gazowa. Ogrzewanie lokalu:
etażowe elektryczne, piece kaflowe.
Dla lokalu wydane jest świadectwo charakterystyki energetycznej.
Dom mieszkalny przy ul. Pawła Stalmacha 1/3/5/7 wpisany jest do Gminnej
Ewidencji Zabytków Miasta Opola.
Przedmiotowa nieruchomość nie jest obciążona ograniczonymi prawami
rzeczowymi i nie ma przeszkód prawnych w rozporządzaniu nią.
Nieruchomość położona jest poza terenem objętym miejscowym planem
zagospodarowania przestrzennego, natomiast zgonie z planem ogólnym Opola
(Uchwała nr XXIV/399/25 Rady Miasta Opola z dnia 18.12.2025r.), przedmiotowe
działki leżą w strefie oznaczonej symbolem 70SW strefa wielofunkcyjna
z zabudową mieszkaniową wielorodzinną.
Na dzień 11.08.2026 r. wyznaczono termin I przetargu ustnego nieograniczonego,
który zakończył się wynikiem negatywnym.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi: 432.000,00 zł;
wadium: 43.500,00 zł.
2. Ulica Jerzego i Ryszarda Kowalczyków 12, lokal mieszkalny nr 2,
zlokalizowany na I piętrze budynku, składający się z 3 pokoi, kuchni, przedpokoju,
spiżarki i łazienki o łącznej pow. 90,75m2 wraz ze sprzedażą ułamkowej części
gruntu w udziale 37,47% obejmującego dz. nr 348 o pow. 0,0855ha obręb
Nowa Wieś Królewska, KW OP1O/00075191/6 niezbędnego do racjonalnego
korzystania z lokalu.
Budynek, w którym zlokalizowany jest ww. lokal wyposażony jest w instalacje:
wod.-kanal., elektr., gaz.
Ogrzewanie lokalu etażowo - węglowe. Lokal wyposażony jest w instalację gazową.
Dla lokalu wydane jest świadectwo charakterystyki energetycznej.
Przedmiotowa nieruchomość nie jest obciążona ograniczonymi prawami
rzeczowymi i nie ma przeszkód prawnych w rozporządzaniu nią.
Nieruchomość położona jest poza terenem objętym miejscowym planem
zagospodarowania przestrzennego, natomiast zgonie z planem ogólnym Opola
(Uchwała nr XXIV/399/25 Rady Miasta Opola z dnia 18.12.2025r.), przedmiotowe
działki leżą w strefie oznaczonej symbolem 75SJ - strefa wielofunkcyjna
z zabudową mieszkaniową jednorodzinną.
Na dzień 11.08.2026 r. wyznaczono termin I przetargu ustnego nieograniczonego,
który zakończył się wynikiem negatywnym.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi: 504.000,00 zł;
wadium: 50.500,00 zł.
Przetargi odbędą się w dniu 10 listopada 2026r.
godz. 10.00 lokal mieszkalny nr 4, ul. Pawła Stalmacha 1-3,
godz. 10.30 lokal mieszkalny nr 2, ul. Jerzego i Ryszarda Kowalczyków 12
w Urzędzie Miasta Opola, nr 203, Rynek 1A, Opole.
Pełną treść ogłoszenia o przetargu zamieszczono na tablicy ogłoszeń UM Opola
(Plac Wolności 7-8, korytarz, obok pok. 103), oraz na stronie internetowej
UM Opola, Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.um.opole.pl.
INFORMACJE DODATKOWE: Urząd Miasta Opola (Plac Wolności 7-8), Wydział
Gospodarki Nieruchomościami, pok. 103 i 104, tel. 77/4511832 lub 77/4511843
w dniach pracy Urzędu w godz. 7.30-15.30 (pn.- środa); 7.30-17.00 (czwartek);
7.30-14.00 (piątek).
Zgodnie z art. 70? 3 Kodeksu Cywilnego warunki przetargu mogą ulec zmianie,
co zostanie niezwłocznie ujęte w treści ogłoszenia.
PREZYDENT MIASTA OPOLA zastrzega sobie prawo odwołania przetargów
z uzasadnionej przyczyny.